+421 903 468 746 info@boardacademy.sk

Kite Academy Sicília Lokalita

Kite Academy Sicília

Ostrov Sicília je najväčším a jedným z najkrajších ostrovov v Stredozemnom mori. Pobrežie lemuje kryštálovo čisté more a piesočné pláže.

Lokalita

Ostrov Sicília je najväčším a jedným z najkrajších ostrovov v Stredozemnom mori. Pobrežie lemuje kryštálovo čisté more a piesočné pláže. Príjemná prímorská klíma s teplým, stabilným počasím, bez nepríjemne horúcich dní. Výborné veterné podmienky na kiting.

Sicília je najväčší ostrov v Stredozemnom mori a jeho južný breh je na úrovni severných výbežkov afrických brehov. V severnej časti sú pohoria nazývané Sicílske Apeniny. Známa je sopka Etna pri meste Catania, ktorá je vysoká 3329 m n. m. Sicília je bohatá na krasové javy, keďže pevninu tvorí vápenec.

Vzhľadom na to, že Sicília je miestom prechodu mnohých sťahovavých vtákov, ktoré so sebou priinášajú semienka rôznych rastlín, ostrov je domovom asi 3000 druhov rastlín, čo je v rámci Stredozemného mora rekord.

Sicília má typické stredozemné podnebie. Pobrežie je subtropické. V lete tu prakticky neprší. Voda v lete dosahuje v priemere 24 °C. Teplota vzduchu sa v lete pohybuje počas dňa od 28 do 31 °C. Do slnečného rána sa na Sicílii zobudíte 250 krát v roku.

Sicília má najviac UNESCO pamiatok zo všetkých ostrovov, čo otvára nekonečné možnosti pre všetkých milovnákov histórie.

Nevyhnutnou zastávkou pre návštevníka Sicílie sú určite Liparské ostrovy, ktoré sú vulkanického pôvodu a majú veľmi charakteristický tvar.

Rezort Sikania leží na južnom brehu ostrova v blízkosti chránenej oblasti La Tunella.

Priamo na pláži ponúka priestranné izby, výborný all inclusive, či jedno z najlepších wellness na ostrove. Vaše deti sa zabavia so slovenskými animátormi v detskom klube Planet Fun.

Poďte s nami

Vyplňte prihlášku a užite s nami skvelý pobyt.

Sicilia

Mám záujem o kurz