+421 903 468 746 info@boardacademy.sk

Kiting academy Pelješac Pláž

Kiting academy Pelješac /Chorvátsko/

Poloostrov Pelješac leží v južnej Dalmácii a je známy svojim termickým vetrom, krásnou prírodou, kryštálovo čistým morom a skvelým vínom.

Kamienková pláž v kempe Perna pri meste Orebič s pozvoľna klesajúcim dnom. Kryštálovo čistá voda s teplotou 25-27 °C. Pelješacký kanál uzatvára ostrov Korčula, miesto je bezpečné aj pre úplnych začiatočníkov

Pláž v rezorte je piesková s postupným vstupom do vody a krásnou modrou vodou. Na pláži sú lôžka, plážová reštaurácia s barom, ihriská, požičovňa kajakov, paddleboardov a windsurfingu. Voda je väčšinou leta pokojná, niektoré dni sa tvoria vlnky cca do 1/2 metra. Teplota vody sa pohybuje okolo 24 °C. Na pláži je a

Pláž je priamo súčasťou kempu. Teda nie je oddelená cestou, ako na mnohých iných miestach v Chorvátsku. Toto významne dopĺňa celkovú pohodovú a bezpečnú atmosféru lokality.

Štandardom v letných mesiacoch je dopoludňajšie jugo, slabý termický vietor fúkajúci z juhu. Silu máva 3-5 m/s, niekedy býva v lete pri stabilnom počasí silnejší.

Popoludní sa zvykne otočiť na západný smer, Mistrál. Ten máva silu 6-10m/s. Na rozdiel od iných kitových destinácii je termický vietor v Pelješackom kanáli veľmi stabilný, čo dokážu kitisti skutočne oceniť, najmä začiatočníci, ale aj pokročilí jazdci.

 Počasie je v lete mimoriadne stabilné, slnečné a teplé. Daždivý deň v lete je veľkou zriedkavosťou.Voda je nielen kryštálovo čistá, ale v letných mesiacoch aj veľmi príjemná s teplotou 25-27 stupňov.Počasie je prevažnú časť lete slnečné s teplotami 28-32 stupňov. Pravidelný vietor zabezpečuje perfektnú klímu bez zničujúcich horúčav aké bývajú na pevnine.služba s člnom.

Vietor fúka väčšinou od západu, teda smeruje pozdľž brehu a na neho /side-on shore/, čo je ideálne pre kitovú výučbu. Sila vetra sa pohybuje v rozsahu 5-10 m/s.

Poďte s nami

Vyplňte prihlášku a užite s nami skvelý pobyt.

Sicilia

Mám záujem o kurz