+421 903 468 746 info@boardacademy.sk

Kiting academy Pelješac Lokalita

Kiting academy Pelješac /Chorvátsko/

Poloostrov Pelješac leží v južnej Dalmácii a je známy svojim termickým vetrom, krásnou prírodou, kryštálovo čistým morom a skvelým vínom.

Poloostrov Pelješac leží v južnej Dalmácii a je známy svojim termickým vetrom, krásnou prírodou, kryštálovo čistým morom a skvelým vínom. K pevnine sa pripája len krátkym úsekom v mestečku Ston, cca 50 km od historického mesta Dubrovník. Okrem kitových lekcii tu môžete zažiť veľa krásnych chvíľ pri potulkách za historickými pamiatkami, turistike, bikovaní, degustovaní vína a ďalších atraktívnych aktivitách.

Poloostrov PELJEŠAC je druhý najväčší poloostrov na Jadrane. Je asi 65 km dlhý a len asi  3-7 km široký. S pevninou je spojený len veľmi úzkou šijou v mestečku Ston, ktorý je známy historickými pamiatkami. Asi 50 km ďalej na juh jleží Dubrovník a jeho svetoznáme historické centrum chránené organizáciou UNESCO. Najvyšším vrcholom je Sv. Ilja (961 m n.m.), ktorý sa vypína hneď nad „našou domácou“ lokalitou Perna, neďaleko mestečka Orebič, a je obľúbeným cieľom turistov a nordic walkerov. 

Pomáha vytvárať priaznivú geometriu, zosilňujúcu termický vietor. Vďaka tomu je poobedňajší Mistrál jeden z najobľúbenejších a najpríjemnejších vetrov. Vďaka lokálnej termike býva veľmi rovnomerný a s pomocou pohoria hneď nad morom a ním vytvorenej kompresii dostatočne silný na kiting. Keď aj v iných lokalitách fúka len slabo, tu dosahuje ideálnu silu 6-10 m/s. 

Poloostrov Pelješac je svetoznámy prvotriednym vínom, obzvlášť v oblasti Dingač. Celý poloostrov je popretkávaný poľnými cestičkami a úzkymi asfatlkami, ktorými sa dostanete do útulných rybárskych dediniek a usadlostí. Ideálne na bicykli. Mesto Korčula s mohutnými protipirátskymi hradbami nemôže vynechať žiadny návštevník tejto lokality. Korčula leží priamo oproti našej kitovej pláži a do tohto malebného mestečka často organizujeme veľmi príjemné večerné výlety. 

Náš hlavný stan leží neďaleko mestečka Orebič, v kempe Perna.

Tento kemp je dokonalý pre pohodovú dovolenku, pretože je chránený od akýchkoľvek rušivých vplyvov ako je dopravný, či mestský  ruch. Kemp tvorí rozľahlý oplotený borovicový háj na rovine, ktorý končí nádhernou kamienkovou plážou s postupne sa zvažujúcim dnom. Toto prostredie je ideálne tak pre rodiny s deťmi aj pre mladých ľudí, ktorí hľadajú nerušený oddych so slušnou ponukou služieb.

Kemp Perna leží asi 4km od mestečka Orebič. Je z neho priamy výhľad na mesto Korčula, vzdialené asi 1,5 km, kam je možné v rámci rozcvičky v pohode odpádlovať na paddleboarde a dať si ranný croisant a kávu v historickom centre.

Kemp prešiel v roku 2013 rozsiahlejšou rekonštrukciou. Dnes je väčšia polovica plochy zaplnená tzv. mobilnými domčekmi. Tieto sú najobľúbenejšou formou ubytovania pre našich účastníkov. Domčeky sú veľmi blízko pláže, tie najbližšie priamo na nej. Majú vlastnú kúpeľňu /väčšie – typ Bianca – dokonca dve/, zariadenú kuchyňu, klímu. Každý domček má perfektnú zastrešenú terasu. Parkovanie priamo pri domčekoch. Nachádza sa tu aj menší obchodík s potravinami, tiež bar so základnou ponukou jedál.

Neďaleký Orebič je malebné mestečko obklopené píniami, kaktusmi, oleandrami, palmami… Tu sa nachádzajú aj väčšie supermarkety, rybí trh, lekárne, pekárne, práčovňa atď. Mnoho výborných reštaurácií nájdete nie len v meste, ale aj nad mestom v svahu masívu Sv. Ilja.

Poďte s nami

Vyplňte prihlášku a užite s nami skvelý pobyt.

Sicilia

Mám záujem o kurz