+421 903 468 746 info@boardacademy.sk

Kiting academy Pelješac Doprava

Kiting academy Pelješac /Chorvátsko/

Poloostrov Pelješac leží v južnej Dalmácii a je známy svojim termickým vetrom, krásnou prírodou, kryštálovo čistým morom a skvelým vínom.

Na Pelješac sa dostanete autom, autobusom, alebo lietadlom. Celková vzdialenosť po ceste je cca 890 km, pri využití trajektu z mesta Ploče. Lietadlom pristanete v Splite, alebo Dubrovníku a môžete pokračovať po ceste, alebo po vode do cieľa. Autobus vás v mesiacoch júl a august vyzdvihne v Bratislave a dovezie až na miesto.

Najbežnejšie je cestovať vlastným autom.

Buď cez Rakúsko, Slovinsko a Chorvátsko, čo je cesta prakticky celá po diaľnici. Druhá možnosť je cez Maďarsko, čo je o niečo menej kilometrov (porovnanie z Bratislavy) a už aj v Maďarsku cestujete veľkú časť po rýchlocestách. 

Do cieľa pri meste Orebič sa dá dostať buď  “dookola”po ceste cez mesto Ston, alebo trajektom z prístavu v mestečku Ploče s vylodením v dedinke Trapanj a dojazdom ďalších cca 15 km.

Rozdiel je cca 120 km, ktoré prejdete za 2 hodiny. Trajektom čas veľmi neušetríte, ale je určite príjemné po 8 hodinovej ceste dať si na trajekte kávu namiesto strávenia ďalšch 2 hodín za volantom. My uprednostňujeme trajekt, aj pre ten pocit, že už pri nastupovaní naň sa cítime byť na dovolenke. Odchody trakjektu a cenník nájdete na stránke jadrolinija.hr alebo aj tu: https://www.putovnica.net/prijevoz/trajekt-ploce-trpanj-peljesac-jadrolinija 

Ak chcete cestovať letecky, možnosťou je Split alebo Dubrovník. Odtiaľ chodia aj autobusy, ale zaujímavým a vyskúšaným riešením zo Splitu je cesta rýchlou loďou do mesta Korčula. V Splite ide priamo z letiska autobus až do prístavu, priamo k miestu nástupu na rýchly katamaran. Tento je asi za 2h na Korčuli, odkiaľ sa dostať do Perny je hračka, premáva tu množstvo menších lodičiek. 

Autobus premáva v letných mesiacoch medzi Bratislavou a Orebíčom minimálne raz do týždňa. Tiež min. raz týždenne chodí autobus z Brna až priamo do Perny, pri viac záujemcoch to občas zvyknú otočiť cez Bratislavu.

Poďte s nami

Vyplňte prihlášku a užite s nami skvelý pobyt.

Sicilia

Mám záujem o kurz